درباره این وبلاگ

سلام، من محمدمهدی هستم. یک برنامه نویس، پدر و همسر که سعی میکنه تجربیاتش رو از طریق این سایت با شما در میان بذاره. در حدود بیش از ۱۰ سال است که من در این وب سایت مشغول به نوشتن هستم. قبل از این تمامی مطالبی که نوشته بودم به زبان انگلیسی بود ولی متاسفانه به خاطر یک بی تدبیری کل اطلاعات سایت قبلی از بین رفت و من مجبور شدم مدتی این سایت رو ببندم.

تصمیم داشتم به زبان انگلیسی ادامه بدم، ولی متوجه شدم حرف‌هایی که تمایل به نوشتن درباره اونها رو دارم بیشتر برای فارسی زبان‌ها جذابه. برنامه ریزی کردم تا در بازه های زمانی مشخص (مثلا هر هفته) در مورد اتفاقات پیرامون و چیزهایی که یاد می گیرم بنویسم.

من در سن ۱۳ سالگی با زبان QBasic شروع به برنامه نویسی کردم. بعد از اون به سراغ Visual Basic رفتم و یکی دوتا نرم‌افزار خیلی ساده با اون نوشتم. زمانی که مایکروسافت اولین ورژن از .NET رو منتشر کرد، جزء اولین کسانی بودم که با این فریم‌ورک کار کردم. با اینکه سن کمی داشتم از همون موقع شروع به نوشتن در مورد تکنولوژی کردم. درکنار .NET کار پیاده سازی دیتابیس ها رو هم شروع کردم. یادم میاد اون موقع با SQL Server 7 و بعدش ۲۰۰۰ کار می کردیم.

الان ولی دیگه با تکنولوژی های مایکروسافت کار نمیکنم، نه بخاطر اینکه خوب نیستند بلکه بخاطر اینکه شرایط کاریم به شکلی شد که دیگه نمیتونستم روی بستر ویندوز کار کنم (اون موقع هنوز dotnet Core هم وجود نداشت). الان در شرکتی که مشغول به کار هستم با Python کار می کنیم. به نظرم زبان خوبی برای توسعه هست و تقریبا همه نیازهای تیم مارو برآورده می کنه.

یکی از تفریحات من در زمان فراغت خوندن کتاب هست. از رمان گرفته تا کتاب های روانشناسی و فلسفه. توی Goodreads هم به طور مستمر فعال هستم و میتونید با دنبال کردن من در جریان آخرین کتاب هایی که خوندم و می خونم قرار بگیرید. هر چند که تصمیم دارم هر وقت کتابی رو تمام کردم در موردش اینجا نبویسم.

لطفا اگه هر نوع پیشنهاد و انتقادی دارید از طریق ایمیل من به نشانی i[at]ramezanpour.net به اشتراک بزارید و تمام تلاشم رو می‌کنم که در اولین فرصت به همه ایمیل‌ها جواب بدم.

به اشتراک بگذارید